بیماری‌ها, تغذیه, دسته‌بندی نشده

درمان عفونت هلیکوباکترپیلوری

هلیکوباکترپیلوری

عفونت هلیکوباکتر پیلوری می‌تواند موجب التهاب و زخم معده شود و اگر به مدت طولانی درمان نشود باعث تحلیل بافت معده و سرطان معده میشود.
میکرو ارگانیسم H پیلوری، باکتری گرم منفی و تاژک‌داری است که به وسیله تاژک خود به آسانی حرکت می‌کند. این ارگانیسم تا حدودی به اسید معده که په هاش ان در حدود 1.5 می باشد که هیچ موجودی تقریبا نمی تواند در این محیط زنده بماند مقاوم است و با تولید آمونیوم باعث قلیایی شدن محیط اطراف خود میشود و از این طریق می تواند در محیط اسیدی معده زنده بماند.

درمان گیاهی عفونت هلیکوباکترپیلوری

بهترین گیاهی که برای درمان عفونت هلیکوباکترپیلوری به کار برده می‌شود کلم بروکلی می باشد که  جوشانده  کلم بروکلی  بصورت زیر تهیه کرده و مصرف می‌کنید.
دو لیوان اب بدون کلر را در یک کتری می‌ریزید و اجازه می‌دهید با شعله ملایم بروی اجاق بجوشد و وقتی اب به جوش امد شعله اجاق را انقدر کم می‌کنید که اب در داخل کتری قل بزند و در این حالت ۲۰۰ تا ۲۵۰ گرم بروکلی خرد شده را در داخل کتری ریخته و درب کتری را می‌گذارید و اجازه می‌دهید بروکلی بمدت ۵ دقیقه همراه با اب بجوشد و بعد از ۵ دقیقه اجاق را خاموش کرده و بعد از اینکه دمای محتویات داخل کتری به حالت ولرم نزدیک شد به وسیله یک صافی اب داخل کتری را در دو لیوان می‌ریزد و یک لیوان انرا صبح ناشتا قبل از صبحانه و یک لیوان انرا عصر قبل از شام می‌نوشید و بعد از بیست دقیقه نوشیدن اب بروکلی می‌توانید غذای خودتان را میل بفرمایید و می‌توانید بروکلی‌های بخارپز شده را نیز همراه غذا میل کنید.
طول مدت درمان با جوشانده بروکلی برای درمان عفونت هلیکوباکترپیلوری ٢١ روز می‌باشد. به نحوه‌ای که ۷ روز جوشانده کلم بروکلی را مصرف می‌نماید و سه روز جوشانده را مصرف نمی‌کنید در واقع بین هر هفت روز مصرف،  سه روز استراحت می‌نماید. و روزهای که جوشانده کلم بروکلی را نمی‌نوشید را جزء ان ۲۱ روز حساب ننماید.

به احتمال زیاد بعد از بیست و یک روز عفونت هلیکوباکترپیلوری شما درمان خواهد شد و اگر بعد مدتی حالت‌های عفونت هلیکوباکترپیلوری نمایان شد این بار ۱۵ روز بصورت پشت‌سر هم جوشانده کلم بروکلی را مصرف می‌نماید.

در طول مدت درمان از خوردن غذاهای اسیدی علی الخصوص شیر، پنیر و تخم مرغ جدا خودداری فرماید.

نکته:
وقتی بروکلی‌های خرد شده را در داخل اب در حال قل زدن می‌ریزید این کار باعث می‌شود مدت زمانی، جوشیدن اب در داخل کتری به تعویق بیفتد شما ۵ دقیقه را از زمانی در نظر می‌گیرد که اب در داخل کتری دوباره به حالت جوش در بیاید.
توصیه می‌شود به هنگام جوشیدن اب در داخل کتری، شعله اجاق را در حالت ملایم قرار داده و بروکلی‌های خرد شده را در داخل کتری بریزد دو یا سه دقیقه طول می‌کشد تا اب داخل کتری دوباره به حالت جوش در بیاید به محض جوشیدن اب در داخل کتری، شعله اجاق را انقدر کم می‌نماید تا اب در داخل کتری قل بزند و بعد از این کار ۵ دقیقه زمان را محاسبه کرده و بعد از ۵ دقیقه اجاق را خاموش می‌نماید.

نکات مهم در تهیه جوشانده برای درمان عفونت هلیکوباکترپیلوری

۱. در تهیه جوشانده بروکلی، حتما کلم بروکلی های را انتخاب کنید که سبز و سفت باشند و از کلم بروکلی های که زرد شده‌اند استفاده نکنید چون انها دیگر خاصیت درمانی ندارند

۲. ااگر مشکل کم کاری یا پرکاری غده تیروئید دارید دو ساعت قبل از اینکه جوشانده کلم بروکلی را مصرف نماید حتما ۵ گرم ( به اندازه یک مشت) شوید مصرف کنید چون بروکلی بدلیل داشتن گوگرد باعث عدم جذب ید در بدن می‌شود و شوید سطح ید را در بدن تنظیم می‌کند بطوریکه قبل از صبحانه و شام شوید تازه مصرف می‌کنید و دو ساعت بعد از صبحانه و شام می‌توانید یک لیوان از جوشانده کلم بروکلی را می‌نوشید.

٣. جوشانده کلم بروکلی را باید هر روز تازه اماده کرده و میل بفرماید و هر موقع که جوشانده کلم بروکلی را اماده کنید خاصیت درمانی ان ۱۲ ساعت می‌باشد. در صورتی که در یخچال نگهداری شود.

۴. خوردن دانه‌های بروکلی در درمان عفونت هلیکوباکترپیلوری الزامی نمی‌باشد و مهم نوشیدن اب بروکلی می‌باشد.

۵. می‌توانید بروکلی‌های مورد نیارتان را به مقدار ۲۰۰ تا ۲۵۰ گرم بسته‌ بندی کرده و در فریزر نگهداری نماید و بروکلی‌های نگهداری شده در فریزر خواص خود را تا شش ماه حفظ می‌نمایند.

۶. در طول مدت درمان از خوردن غذاهای سرخ کردنی اجتناب کنید هر خوراکی بسیار سرخ یا برشته‌شده، دارای اکرولئین می‌باشد و از ترکیبات سرطان‌زا محسوب می‌شوند. چیپس و سیب‌زمینی زیادسرخ‌شده نیز نمونه‌های مشهوری از این مواد هستند. که به سیستم گوارش صدمات زیادی وارد می‌کنند.

۷. در طول مدت درمان لطفا بعد از غذا خوردن شیرینی و میوه میل نفرماید و حداقل بعد از دو ساعت غذا خوردن می‌توانید شیرینی و میوه میل کنید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.