بیماری‌ها, دسته‌بندی نشده

درمان کیست‌ پستان در زنان (فیبروکیستیک)

این عارضه تغییر حالت خاص سینه است، ولی بیماری تلقی نمی شود، زیرا 80 درصد زنان در زمانی از عمر خود میزانی از این حالت را تجربه می‌کنند و نزدیک به عادت ماهانه دچار ورم و سنگینی و همچنین دردناک شدن پستان می‌شوند.
در حالت فیبروکیستیک، در نزدیکی زمان عادت ماهانه به دلیل بالا رفتن هورمون های زنانه در خون و حساس بودن نسج سینه به این هورمون ها، پستان دچار تورم و سنگینی می شود و به دنبال آن دردناک می‌شود.
فیبروکیستیک یک عارضه خوش خیم است و سرطانی نمی‌شود، اما به دلیل این که در بین زنان بسیار شایع است تعدادی از آن ها بدون ارتباط با فیبروکیستیک، ممکن است به سرطان سینه مبتلا شوند و این احتمال وجود دارد که در سونوگرافی و ماموگرافی که برای تشخیص کیست ها انجام می‌شود توده های سرطانی نیز مشاهده شود.

شایع ترین علامت فیبروکیستیک، درد سینه همراه با ورم است این باعث ایجاد فشار و در نتیجه احساس پُری، درد مبهم، و افزایش حساسیت یا احساس سوزش می‌شود.

درمان گیاهی برای سینه‌های فیبروکیستیک

گیاهی که برای درمان فیبروکیستیک به کار برده می‌شود کلم بروکلی می‌باشد که  جوشانده  کلم بروکلی بصورت زیر اماده و مصرف می‌نماید.
دو لیوان اب بدون کلر را در یک کتری می‌ریزید و اجازه می‌دهید با شعله ملایم بروی اجاق بجوشد و وقتی اب به جوش امد شعله اجاق را انقدر کم می‌کنید که اب در داخل کتری قل بزند و در این حالت ۲۰۰ تا ۲۵۰ گرم بروکلی خرد شده را در داخل کتری ریخته و درب کتری را می‌گذارید و اجازه می‌دهید بروکلی بمدت ۵ دقیقه همراه با اب بجوشد و بعد از ۵ دقیقه اجاق را خاموش کرده و درب کتری را بر می‌دارید و بعد از اینکه دمای محتویات داخل کتری به حالت ولرم نزدیک شد به وسیله یک صافی اب داخل کتری را دو لیوان می‌ریزد و یک لیوان انرا صبح ناشتا قبل از صبحانه و یک لیوان انرا عصر قبل از شام می‌نوشید و بعد از بیست دقیقه نوشیدن اب بروکلی می‌توانید غذای خودتان را میل بفرماید و یا می‌توانید یک لیوان از اب بروکلی را قبل از نهار و یک لیوان انرا دو ساعت بعد از نهار میل بفرماید و  بروکلی‌های بخارپز شده را نیز می‌توانید همراه غذا میل نماید.

طول مدت درمان با جوشانده بروکلی برای درمان فیبروکیستیک ۲۱ روز می‌باشد.

در طول مدت درمان از خوردن قهوه، شکلات، گردو(تازه یا خشک)، نارنگی، آب پرتقال و انگور سفید جدا خودداری فرماید.

نکته:
وقتی بروکلی‌های خرد شده را در داخل اب در حال قل زدن می‌ریزید این کار باعث می‌شود مدت زمانی، جوشیدن اب در داخل کتری به تعویق بیفتد شما ۵ دقیقه را از زمانی در نظر می‌گیرد که اب در داخل کتری دوباره به حالت جوش در بیاید.
توصیه می‌شود به هنگام جوشیدن اب در داخل کتری، شعله اجاق را در حالت ملایم قرار داده و بروکلی‌های خرد شده را در داخل کتری بریزد دو یا سه دقیقه طول می‌کشد تا اب داخل کتری دوباره به حالت جوش در بیاید به محض جوشیدن اب در داخل کتری، شعله اجاق را انقدر کم می‌نماید تا اب در داخل کتری قل بزند و بعد از این کار ۵ دقیقه زمان را محاسبه کرده و بعد از ۵ دقیقه اجاق را خاموش می‌نماید.

نکات مهم در تهیه و مصرف جوشانده برای درمان فیبروکیستیک

۱. در تهیه جوشانده بروکلی، حتما کلم بروکلی های را انتخاب کنید که سبز و سفت باشند و از کلم بروکلی های که زرد شده‌اند استفاده نکنید چون انها دیگر خاصیت درمانی ندارند

۲. اگر مشکل کم کاری یا پرکاری غده تیروئید دارید دو ساعت قبل از اینکه جوشانده کلم بروکلی را مصرف نماید حتما ۵ گرم ( به اندازه یک مشت) شوید مصرف کنید چون بروکلی بدلیل داشتن گوگرد باعث عدم جذب ید در بدن می‌شود و شوید سطح ید را در بدن تنظیم می‌کند بطوریکه قبل از صبحانه و شام شوید تازه مصرف می‌کنید و دو ساعت بعد از صبحانه و شام می‌توانید یک لیوان از جوشانده کلم بروکلی را می‌نوشید.

٣. جوشانده کلم بروکلی را باید هر روز تازه اماده کرده و میل بفرماید و هر موقع که جوشانده کلم بروکلی را اماده کنید خاصیت درمانی ان ۱۲ ساعت می‌باشد. در صورتی که در یخچال نگهداری شود.

۴. خوردن دانه‌های بروکلی در درمان عفونت هلیکوباکترپیلوری الزامی نمی‌باشد و مهم نوشیدن اب بروکلی می‌باشد.

۵. می‌توانید بروکلی‌های مورد نیارتان را به مقدار ۲۰۰ تا ۲۵۰ گرم بسته‌ بندی کرده و در فریزر نگهداری نماید و بروکلی‌های نگهداری شده در فریزر خواص خود را تا شش ماه حفظ می‌نمایند.

۶. اگر مدت زمان تشکیل فیبروکیست‌ها در سینه‌های شما بیش از دو سال باشد باید دو دوره‌ای ۲۱ روزه از جوشانده بروکلی را مصرف نماید و بین دو دوره ۲۱ روزه، سه روز استراحت می‌نماید.

۷. معمولا کیست‌های پستان به دو صورت سیال و جامد هستند و جوشانده کلم بروکلی کیست‌های پستان سیال یا مایع را، بصورت صد در صد از بین می‌برد و در درمان کیست‌های جامد تاثیری چندانی ندارد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.