بیماری‌ها, دسته‌بندی نشده

درمان سندروم تخمدان پلی کیستیک در زنان

سندروم تخمدان پلی‌کیستیک (PCOS) شایع ترین اختلال هورمونی در میان زنان در سنین باروری است. نامگذاری این سندروم به دلیل وجود تخمدان‌های بزرگ محتوی تعداد زیادی کیست کوچک (در اغلب زنان مبتلا و نه در همه) است که در لایه بیرونی هر تخمدان قرار گرفته است. کیست‌ها بالون‌های حاوی مایع هستند.

علائم سندروم تخمدان پلی‌کیستیک

۱. قاعدگی‌های نامنظم
این امر یکی از شایع ترین مشخصات این بیماری است. منظور از قاعدگی های غیر معمول، فاصله بیش از 35 روز بین دو قاعدگی، کمتر از 8 دوره قاعدگی در یک سال، عدم قاعدگی برای 4 ماه یا بیشتر و وقوع قاعدگی با تاخیر که ممکن است همراه با خونریزی خیلی کم یا شدید باشد، است.

۲. افزایش آندروژن ها یا هورمون های مردانه
سطوح بالای هورمون های مردانه(آندروژن ها) می تواند سبب ایجاد علائم ظاهری مثل رشد موهای زاید در صورت و بدن(هیرسوتیسم)، ایجاد آکنه در بزرگسالی یا آکنه های شدید در نوجوانی و طاسی با الگوی مردانه شود.

۳. چاقی
در حدود نیمی از زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی‌کیستیک چاق هستند. در مقایسه با زنان هم سن که سندرم تخمدان پلی‌کیستیک ندارند، زنان مبتلا، احتمال بیشتری دارد که دچار اضافه وزن یا چاقی باشند. و تا وقتی که سندروم تخمدان پلی‌کیستیک درمان نگردد چربی دور شکم در زنان اب نخواهد شد.

۴. ناباروری
زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی‌کیستیک ممکن است به دلیل کمبود تخمک گذاری، در باردار شدن با مشکل مواجه شوند. بد نیست بدانید که این بیماری شایع ترین دلیل ناباروری در زنان است.

درمان گیاهی سندروم تخمدان پلی‌کیستیک

گیاهی که برای درمان سندروم تخمدان پلی‌کیستیک به کار برده می‌شود پیاز زرد می‌باشد که جوشانده پیاز زرد را بصورت زیر تهیه کرده و مصرف می‌نماید.
یک ونیم لیوان اب بدون کلر را در یک کتری می‌ریزید و اجازه می‌دهید با شعله ملایم بروی اجاق بجوشد وقتی اب به جوش امد شعله اجاق را انقدر کم می‌نماید که اب در داخل کتری قل بزند و در این حالت فقط پوست نازک یک عدد پیاز متوسط را پوست کنده و چهار قسمت کرده و در داخل کتری می‌ریزید و درب کتری را می‌گذارید و اجازه می‌دهید پیاز بمدت ۵ دقیقه همراه با اب بجوشد و بعد از ۵ دقیقه اجاق را خاموش کرده و محتویات داخل کتری را بلافاصله به وسیله یک صافی در یک لیوان می‌ریزد و وقتی محتویات لیوان نسبتا گرم است ان را می‌نوشید جوشانده پیاز زرد را یکبار قبل از صبحانه و یکبار قبل از شام  بصورت تازه اماده و مصرف می‌نماید. و یا می‌تواند یک لیوان از جوشانده اب پیاز را قبل از نهار و یک لیوان انرا دو ساعت بعد از نهار  میل بفرماید.

طول درمان با جوشانده پیاز برای درمان سندروم تخمدان پلی‌کیستیک ۱۵ روز می‌باشد. که حتما باید سه روز بعد از اتمام دوره عادت ماهیانه شروع گردد.

به احتمال زیاد سندروم تخمدان پلی‌کیستیک شما با مصرف جوشانده پیاز بمدت ۱۵ روز درمان خواهد شد ولی اگر درمان کامل صورت نگرفت مصرف جوشانده پیاز را چهار ماه دیگر نیز ادامه می‌دهید ولی در ماههای بعد مصرف بجای ۱۵ روز، ۱۰ روز جوشانده پیاز را سه روز بعد از اتمام عادت ماهیانه شروع به مصرف می‌نماید.

توجه داشته باشید که درصد موفقیت جوشانده پیاز در از بین بردن کیست‌های بزرگتر از سه سانتی‌متر خیلی کم می‌باشد.

جوشانده پیازعلاوه بر درمان سندروم تخمدان پلی‌کیستیک، در درمان کیست شکلاتی یا آندومتریوز، فیبروم، پولپ‌های رحم و پیشگیری از سرماخوردگی خیلی موثر می‌باشد.

نکات مهم در تهیه و مصرف جوشانده برای درمان سندروم تخمدان پلی‌کیستیک

۱. اگر مشکل معده دارید نمی‌توانید از جوشانده پیاز برای درمان سندروم تخمدان پلی‌کیستیک استفاده نماید چون نوشیدن جوشانده پیاز باعث تشدید مشکلات معده‌تان خواهد شد.

۲.جوشانده پیاز را هر بار باید تازه اماده کرده و وقتی نسبتا گرم است بنویشد و اگر جوشانده سرد مصرف گردد دیگر خاصیت درمانی ندارد.

۳. در موقع داشتن عادت ماهیانه نباید جوشانده پیاز را مصرف نماید.

۵. در تهیه جوشانده پیاز حتما باید از پیاز زرد استفاده نماید و به هیچ وجه از پیاز سفید یا قرمز در تهیه جوشانده پیاز استفاده ننماید.

۶. توصیه می‌شود برای پیشگیری از بیمارهای سندروم تخمدان پلی‌کیستیک، کیست شکلاتی یا آندومتریوز، فیبروم، پولپ‌های رحم و پیشگیری از سرماخوردگی هر شش ماه یکبار، ۱۵ روز جوشانده پیاز مصرف نماید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.