بیماری‌ها, دسته‌بندی نشده, دفع سموم

راههای دفع سموم از بدن

برای پیشگیری و درمان بیماری‌ها، انجام دو کار برای هر فرد باید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد که این دو کار عبارتند از:

۱. دفع سموم از بدن
۲. تعادل در بین هورمون‌های بدن

دفع سموم از بدن

با توجه به گسترش شهرنشینی و الودگی هوا و حتی اب‌های زیرمینی، این مسئله باعث شده است که از طریق نفس کشیدن و اب خوردن سموم موجود در هوا و اب به بدن وارد شده و در ان تجمع گشته و باعث ایجاد بیماری‌ها گردند.
و یکی دیگر از بزرگترین مشکلات کشور ما در حوزه تولید محصولات کشاورزی استفاده بی‌رویه از کودی‌های شیمیایی می‌باشد. مشکل اساسی که، اکثرا این سموم شیمیایی دارند این است که، این سموم چون حلال در چربی هستند نه حلال در اب، بعد از ورود به بدن در اعضای مختلف بدن انباشته می‌شوند و به مرور زمان باعث اختلال در کارکرد اعضای بدن و نهایتا ایجاد بیماریها می‌گردند.

دفع سموم با استفاده از گیاهان

پس با توجه به مطالب فوق دفع سموم از بدن اهمیت ویژه‌ای در حفظ سلامتی ما دارد و برای دفع سموم از بدن از چهار گیاه جعفری، لیمو، کلم سفید و اسطوخودس در یک برنامه سه هفتگی استفاده می‌شود که در متن ذیل به نحوه استفاده این گیاهان می‌پردازیم

در هفته اول جوشانده اسطوخودس را اماده کرده و دو ساعت بعد از شام می‌نوشید و نحوه تهیه و استفاده از جوشانده اسطوخودس بدین صورت است که یک لیوان اب بدون کلر را، داخل یک کتری می‌ریزید و اجازه می‌دهید با شعله ملایم بروی اجاق بجوشد و وقتی اب به جوش امد شعله اجاق را انقدر کم می‌کنید که اب در داخل کتری قل بزند و در این حالت یک قاشق غذا‌خوری ازگیاه اسطوخودس (پنچ گرم) را داخل کتری ریخته و درب کتری را می‌گذارید و اجازه می‌دهید گیاه اسطوخودس بمدت ۵ دقیقه همراه با اب بجوشد و بعد از ۵ دقیقه اجاق را خاموش کرده و بلافصله به وسیله یک صافی اب داخل کتری را در یک لیوان می‌ریزد و وقتی دمای محتویات داخل لیوان به حالت ولرم نزدیک شد انرا می‌نوشید.

در هفته دوم جوشانده برگهای کلم سفید را اماده کرده و میل می‌فرماید و نحوه تهیه و استفاده از جوشانده کلم سفید بدین صورت است که، دو لیوان اب بدون کلر را داخل یک کتری می‌ریزید و اجازه می‌دهید با شعله ملایم بروی اجاق بجوشد وقتی اب به جوش امد شعله اجاق را انقدر کم می‌نماید که اب در داخل کتری قل بزند و در این حالت دو یا سه عدد از برگهای بزرگ و بیرونی کلم سفید را داخل کتری ریخته و درب کتری را می‌گذارید و اجازه می‌دهید برگهای کلم سفید بمدت ۱۵ دقیقه همراه با اب بجوشد و بعد از ۱۵ دقیقه اجاق را خاموش کرده و درب کتری را بر می‌دارید و بعد از اینکه دمای محتویات داخل کتری به حالت ولرم نزدیک شد به وسیله یک صافی اب داخل کتری را در دو لیوان می‌ریزد یک لیوان انرا قبل از نهار می‌نوشید و یک لیوان انرا دو ساعت بعد از نهار می‌نوشید و یا می‌توانید یک لیوان انرا صبح ناشتا و یک لیوان انرا قبل از شام بنوشید.

نکته:
وقتی برک‌های کلم سفید را در داخل اب در حال قل زدن می‌ریزید این کار باعث می‌شود مدت زمانی، جوشیدن اب در داخل کتری به تعویق بیفتد شما ۵ دقیقه را از زمانی در نظر می‌گیرد که اب در داخل کتری دوباره به حالت جوش در بیاید.
توصیه می‌شود به هنگام جوشیدن اب در داخل کتری، شعله اجاق را در حالت ملایم قرار داده و برک‌های کلم سفید را در داخل کتری بریزد دو یا سه دقیقه طول می‌کشد تا اب داخل کتری دوباره به حالت جوش در بیاید به محض جوشیدن اب در داخل کتری، شعله اجاق را انقدر کم می‌نماید تا اب در داخل کتری قل بزند و بعد از این کار ۵ دقیقه زمان را محاسبه کرده و بعد از ۵ دقیقه اجاق را خاموش می‌نماید.

در هفته سوم نیز صبح ناشتا معجون لیمو و جعفری را اماده کرده و می‌نوشید.

نکات مهم در تهیه و مصرف جوشانده دفع سموم از بدن

۱. در تهیه جوشانده کلم برگ سفید، حتما از برگهای بزرگ و بیرونی کلم استفاده کنید معمولا این برگها کلم، توسط میوه فروشان به بیرون ریخته می‌شوند.

۲. حتما در تهیه جوشانده کلم سفید از کلم‌های سفید سنتی و بزرگ که در فصل پاییز برداشت می‌شوند استفاده کنید.

۳. اگر مشکل کم کاری یا پرکاری غده تیروئید دارید دو ساعت قبل از اینکه جوشانده کلم سفید را مصرف نماید حتما ۵ گرم ( به اندازه یک مشت) شوید مصرف کنید چون کلم سفید بدلیل داشتن گوگرد باعث عدم جذب ید در بدن می‌شود و شوید سطح ید را در بدن تنظیم می‌کند بطوریکه قبل از صبحانه و شام شوید تازه مصرف می‌کنید و دو ساعت بعد از صبحانه و شام می‌توانید یک لیوان از جوشانده کلم بروکلی را بنوشید.

۴. جوشانده کلم سفید را باید هر روز تازه اماده کرده و میل بفرماید و هر موقع که جوشانده کلم سفید را اماده کنید خاصیت درمانی ان ۱۵ ساعت می‌باشد.

۵. جوشانده کلم سفید دارای خاصیت بیوترانسفورماسیون می‌باشد و این حالت باعث می‌شود که سمومی که در بدن بصورت حلال در چربی هستند تغییر حالت داده و بصورت حلال در اب در امده و از بدن دفع شوند.
پس از چهار روز مصرف جوشانده کلم خواهد دید که شروع به عرق کردن همراه با چربی هستید و این نشانگر این است که سموم از بدن شما در حال دفع می‌باشند.

۶. پشنهاد می‌شود که جوشانده‌های مربوط به دفع سموم از بدن را حداقل از هر چهار ماه یکبار و یا حداکثر هر شش ماه یکبار بصورت دوره‌ای تکرار نماید.

۷. مصرف جوشانده کلم سفید باعث ایجاد گاز در روده‌ها می‌شود و برای اینکه بعد از نوشیدن جوشانده کلم دچار نفخ نشوید می‌توانید هنگام نوشیدن جوشانده کلم چهار قطره اب لیمو تازه به ان اضافه نماید.

۸. جوشانده کلم سفید علاوه بر دفع سموم از بدن، در درمان نارسایی مزمن وریدی، خروپف، پایین اوردن قند خون و اپنه خواب خیلی موثر می‌باشد که در مقالات مربوط مفصل توضیح داده خواهد شد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.