بیماری‌ها, دسته‌بندی نشده, دفع سموم

معجون جعفری و لیمو برای درمان کبد چرب و پاکسازی سموم از کبد

کبد بزرگ‌ترین غده بدن می‌باشد که در سمت راست بدن و در زیر دیافراگم واقع شده است
کبد به عنوان عضوی مهم در بدن، وظایف متعددی را انجام می دهد، اما تقریبا می توان سه وظیفه بسیار مهم برای کبد در نظر گرفت که عبارتند از:

۱. تولید صفرا

یکی از وظایف مهم کبد در دستگاه گوارش، تولید صفرا می باشد. صفرا مایع گوارشی است که توسط کبد ساخته می شود و در کیسه ای به نام کیسه صفرا ذخیره می شود. صفرا به شکستن چربی ها و تجزیه آنها به اسید چرب که می تواند مورد استفاده بدن قرار گیرد، کمک می‌کند. صفرا غالبا از مواد زیر تشکیل می شود
– کلسترول
– اسیدهای صفراوی یا نمک های صفراوی
– بیلی روبین (ماده ای است که از تجزیه گلبول های قرمز خون به دست می آید)
– مقداری آب و نمک (سدیم و پتاسیم) و مقدار کمی از مس و سایر فلزات

۲. فرآیند مواد غذایی و سموم بدن

یکی دیگر از وظایف مهم کبد، فرآیند مواد غذایی و سموم است. هنگامی که فرد ماده غذایی را می خورد، معده و روده باریک آن را هضم می کنند. مواد غذایی هضم شده از طریق دیواره روده باریک جذب خون شده و به کبد می رود.
در کبد، موادغذایی بیشتر تجزیه می شوند. در آنجا، مولکول های مفید موادغذایی، به شکلی که مورد استفاده قسمت های مختلف قرار گیرند، درمی آیند.

۳. ذخیره سازی قندها

کبد می تواند گلوکز (قند) خون را ذخیره کند. آنزیم های روده باریک، کربوهیدرات ها را به قندهای ساده تر مثل گلوکز تبدیل می کنند. گلوکز از روده باریک به کبد منتقل می شود. کبد، گلوکز را دریافت و سپس به صورت گلیکوژن ذخیره می کند. هنگامی که فرد به انرژی بیشتری نیاز داشته باشد، کبد گلیکوژن را به گلوکز تجزیه کرده و به جریان خون می فرستد و با این کار انرژی مورد نیاز اعضای بدن را فراهم می کند.

سایر اعمال کبد

– کبد پروتئین های خاصی را تولید می کند که برای پلاسمای خون بسیار با اهمیت می باشند.
– میزان اسیدهای آمینه خون را تنظیم می کند.
– کبد آهن ذخیره می کند. هموگلوبین خون را پردازش می کند تا از محتوای آهن آن استفاده کند.
– آمونیاک سمی را به اوره تبدیل می کند. اوره یکی از محصولات مهم متابولیسم پروتئین هاست که از طریق ادرار دفع می شود.
– خون را از مواد سمی و آسیب زا به سلول های بدن، پاکسازی می کند.
– لخته شدن خون را در تمام بدن تنظیم می کند.
– با تولید عواملی برای از بین بردن باکتری ها، ایمنی و مقاومت بدن را افزایش می دهد.

با توجه به وظایف فوق کبد می توان ادعا کرد که که کارکرد صحیح کبد نقش به سزایی در سلامت کل بدن دارد و مهمترین بیماری این عضو حیاتی بیماری کبد چرب می‌باشد. در این بیماری تجمع بیش از حد چربی در کبد گاه باعث اختلال در فعالیت این عضو می‌شود که می‌تواند سیر پیشر رونده پیدا کند و باعث نارسایی کبد و یا سیروزهای کبد گردد کبد چرب بسته به نوع ان از درجه یک تا چهار دسته‌بندی می‌شود که متاسفانه در علم پزشکی برای کبد چرب درمانی وجود ندارد.

نحوه تشخیص کبد چرب

۱. داشتن شکم بزرگ در خیلی از موارد نشانگر کبد چرب می‌باشد.
۲. در ازمایش‌های انزیم‌های کبدی اگر ALT بزرگتر از AST باشد.
۳. با انجام سونوگرافی و سی تی اسکن نیز می‌توان به چرب بودن کبد پی‌برد.

درمان کبد چرب با معجون لیمو جعفری

همانطور که گفته شد در علم پزشکی کبد چرب درمان ندارد و یکی از بهترین راههای درمان کبد چرب و دفع سموم جمع شده در کبد معجون لیمو جعفری می‌باشد که نحوه تهیه این معجون به شکل زیر می‌باشد.

موارد لازم برای درست کردن معجون لیمو جعفری

۱. جعفری ۱۵ عدد
۲. اب لیمو ترش تازه ۲ قاشق غذا خوری
۳. اب ۲۵۰ سی سی یا یک لیوان

ابتدا ۱۵ عدد جعفری را بصورت ریز خرد کرده و ان را داخل مخلوط کن بریزد و یک لیوان اب و دو قاشق غذاخوری اب لیمو ترش تازه را به ان اضافه کرده و مخلوط کن را روشن نمایید و اجازه دهید تا مخلوط در حدود یک دقیقه کار کند تا جعفری ها کاملا به شکل اب در بیایند محلول بدست امده را در لیوان بریزید و هر روز صبح ناشتا بنوشید و بعد از ۱۵ دقیقه می‌توانید صبحانه میل بفرمایید.

این ترکیب را باید ۱۵ روز استفاده کنید بعد ۱۵ روز استفاده کردن ۵ روز  استراحت می‌کنید و دوباره ۱۵ روز این معجون را صبح ناشتا می‌نوشید.

بعد از اینکه این معجون را ۵ روز اماده کرده و بنوشید اثار این معجون در بدن شما دیده می‌شود از جمله اینکه صبح‌ها سرحال از خوب بیدار می‌شود و پوست شما شروع به شفاف شدن می‌نماید چون پوست اینه کبد می‌باشد و هر چه کبد تمیزتر شود پوست شما نیز روشن و شفاف‌تر می‌شود.

خواص معجون جعفری لیمو

۱. درمان بیماری کبد چرب
۲. پاکسازی سموم از کبد
۳. کاهنده کلسترول و تری‌گلیسیرید خون
۴. درمان التهابات زیر پوست
۵. با نوشیدن این معجون چین و چروک‌های سطحی صورت از بین می‌روند.

نکات مهم در تهیه و استفاده معجون لیمو جعفری

۱. کسانی که زخم معده دارند نمی‌توانند از این معجون استفاده کنند چون باعث تشدید زخم معده می شود.
۲. در تهیه این معجون باید از جعفری تازه سبز رنگ و ریز استفاده شود و اگر جعفری به رنگ زرد باشند نباید از ان استفاده کرد چون انها سمی هستند.
۳. در تهیه این معجون حتما لیمو تازه را با چاقو بریده و اب انرا به ترکیب اضافه نماید.
۴. در تهیه این معجون باید از اب بدون کلر استفاده شود.

با توجه کارکردهای مهم کبد در بدن پشنهاد می‌گردد برای پاکسازی کبد از سموم و درمان بیماری کبد چرب هر شش ماه یکبار این معجون را به مدت یکماه مصرف نمایید و استفاده بیش از یک‌ماه اکیدا توصیه نمی‌شود چون باعث دفع اب زیاد از بدن می‌شود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.