بیماری‌ها, دفع سموم, هورمون

چرایی ایجاد وب‌سایت دورباخ

هدف ما از راه‌اندازی وب‌سایت دورباخ که قرار است در حوزه سلامت، پیشگیری و درمان بیمارها به وسیله گیاهان دارویی فعالیت نماید عبارتند از:

۱. در مقالات تهیه شده در این وسایت سعی خواهد شد که مقالات نوشته شده علمی و ثابت شده باشند نه براساس فرضیه یا نظریه، بطور مثال رژیم غذایی قلیایی و اسیدی یک مقوله علمی و ثابت شده می‌باشد در حالی که مقوله رژیم غذایی سردی و گرمی در حد یک نظریه است نه علمی و ثابت شده.

۲. ما قرار است که وقتی بیمار می‌شویم خوب خوب شویم نه اینکه بهتر شویم و یا به عبارتی ما بیماری داریم نه بیمار.
و بر اساس نظریه فوق سعی ما در تهیه و ارائه مقالات این خواهد بود که افراد بتوانند با به کارگیری این روشها با کمترین هزینه و زمان سلامت خود را یابند.

٣. تمرکز ما در تهیه مقالات بیشتر برای روی درمان بیماریها است نه چرایی بیماری ها، که هنوز هم اجماع خاصی در مورد چرایی بیماریها در علم پزشکی وجود ندارد.

۴. مهم‌ترین دلایل بیماری‌ها در عصر حاضر
الف. عدم دفع سموم از بدن
ب. دریافت مواد غذایی که کامل نیستند به خاطر تغییر ژنتیکی بذر گیاهان و سموم استفاده شده در کشاورزی
پ. عدم تعادل در بین هورمون های بدن
پس درمان مشکلات فوق در نوشتن  مقالات ارائه شده از اولویت خاصی برخوردار هستند.

٥. در مقالات ارائه شده ما بیشتر با متابولیت ثانویه گیاهان سروکار خواهیم داشت نه متابولیت اولیه.
متابولیت اولیه مستقیماً در رشد و متابولیسم گیاه درگیر هستند و شامل کربوهیدرات‌ها، لیپیدها، پروتئین‌ها و اسیدهای نوکلئیک می‌شوند. در گیاهان متابولیت‌های اولیه طی فرایند فتوسنتز تولید شده و سپس در ساخت ترکیبات سلول نقش آفرینی می‌کنند.
در حالی که متابولیت‌های ثانویه ترکیبات آلی هستند که مستقیماً در مراحل رشد و نمو یا تولید مثل یک ارگانیسم زنده شرکت نمی‌کنند. بر خلاف متابولیتهای اولیه، غیبت متابولیتهای ثانویه به مرگ فوری یاخته منجر نمی‌شود، اما ممکن است در دراز مدت سبب اختلال در بقای موجود زنده، باروری یا ویژگیهای ظاهری آن گردد یا ممکن است هیچ تغییر مشهودی را سبب نشود. متابولیتهای ثانویه اغلب به یک گروه کوچک از گونه‌های درون یک گونه تکاملی منحصر می‌شوند. این ترکیبات غالباً نقش مهمی را در سیستم دفاعی گیاهان در مقابل گیاه‌خواری و دیگر سیستمهای دفاعی بین گونه‌ها بازی می‌کنند. انسان از متابولیتهای ثانویه به عنوان دارو، طعم دهنده‌های غذایی و مواد مخدر استفاده می‌کند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.